Produkcja urządzeń do krioterapii ogólnoustrojowej i miejscowej

Komora kriogeniczna oferowana jest w wersji wieloosobowej, jednoosobowej, mobilnej i kontenerowej. Oferta obejmuje również stymulator medyczny CRIOVITA do wykonywania zabiegów krioterapii miejscowej.

kolo1CREATOR Sp. z o.o. jest producentem i dostawcą urządzeń kriogenicznych - komór kriogenicznych do wykonywania zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej oraz kriostymulatorów do zabiegów miejscowych.
Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji od wielu lat wykonuje zabiegi krioterapii we własnej komorze kriogenicznej, konstrukcji mgr inż. Zbigniewa Raczkowskiego twórcy pierwszej polskiej kriokomory. Komora ta jest jedną z kilkunastu funkcjonujących w Polsce, natomiast jest jedyną tak intensywnie eksploatowaną, bowiem wykonano w niej ponad 400 tys. zabiegów, prowadząc pełną dokumentację medyczną i techniczną, dającą możliwość oceny jej skuteczności. Zdobyte w ten sposób doświadczenie, pozwoliło nam opracować i zbudować kolejną wersję komory kriogenicznej o symbolu CR-2002 i CR 2002/05, pozbawioną niedoskonałości komory eksploatowanej. Poprawność rozwiązań technicznych, ich zgodność z obowiązującymi normami przy zachowaniu bezpieczeństwa zabiegów została potwierdzona Certyfikatem "EC".
Kriokomory niskich temperatur produkowane przez CREATOR to nowoczesne urządzenia chronione prawem patentowym. Kabiny złożone są z dwóch pomieszczeń. W przedsionku można uzyskać temperaturę -60oC, gdzie pacjenci przez kilkadziesiąt sekund adaptują się przed wejściem do drugiego pomieszczenia komory zabiegowej z temperaturą od -110oC do -160oC. Łączny czas pobytu wynosi w zależności od schorzenia od 2 do 3 minut.

Kriokomora schładzana jest za pomocą ciekłego azotu, który znajduje się w zamkniętej instalacji i nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Ciekły azot jest dostarczany ze zbiornika znajdującego się na zewnątrz budynku do kriokomory, gdzie w wymiennikach ciepła następuje jego zgazowanie oraz schłodzenie powietrza w kriokomorze do temperatury od -110 do -160oC. Czynnikiem schładzającym organizm pacjenta jest zimne powietrze. Azot po przepracowaniu jest wypuszczany przez układ tłumików na zewnątrz obiektu.

kriotech_0005_KOMORA.jpg
kriotech_0000_DSCF4380.jpg

Aktualności:

targi2017.jpg

Prezentacja kriokomory mobilnej na 25-tych targach Rehabilitacja 2017 w Łodzi.

W dniach 21-23 września 2017 r, spółka Creator we współpracy z Messer Sp. z o.o. zaprezentowała podczas jubileuszowych 25-tych targów Rehabilitacja 2017 w Łodzi – pierwsze w Polsce – Mobilne Centrum Krioterapii.
AWF_kriokomora.jpg

AWF we Wrocławiu - obchody 70-lecia.

Firma CREATOR jako partner AWF we Wrocławiu miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach 70-lecia działalności tej Uczelni, prezentując nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie krioterapii – kriokomorę mobilną.
rehabilitacja_2016_1.jpg

Targi Rehabilitacja 2016 w Łodzi

Uczestniczyliśmy w kolejnej edycji Targów REHABILITACJA 2016 w Łodzi,
w dniach 22-24 września.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie naszą ofertą.
slide4.png

Kriokomora kontenerowa - nasz nowy produkt.

Rozszerzamy naszą ofertę o kriokomorę kontenerową.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

CREATOR Sp. z o.o.

Posiadamy status Ośrodka Naukowo – Badawczego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i w Łodzi
oraz Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
PTK.png

Jesteśmy członkiem towarzystw:

Rekomendujemy:

messer.png
ca.png
PTReh.png
Produkcja kriokomór i urządzeń do krioterapii miejscowej. Manufacture of next-generation cryochambers, cryostimulators. Copyright © 2017 | CREATOR Sp. z o.o.

Please publish modules in offcanvas position.